środa, 22 stycznia 2014

LIEBSTER BLOG AWARDKilka dni temu zostałam zaproszona przez Agnieszkę S. do zabawy blogowej Liebster Blog Award. Bardzo lubię czytać te posty u innych i sama też lubię odpowiadać na pytania, a dodatkowo te były bardzo ciekawe, więc długo się nie zastanawiałam nad wzięciem udziału w zabawie.
No więc zaczynajmy:


1.Używasz zakładek, zaginasz rogi, zapamiętujesz stronę, gdzie skończyłaś/skończyłeś czytać?
Zazwyczaj używam zakładek. Czasami zaginam delikatnie róg strony, na której znajduje się jakiś mój ulubiony fragment albo ciekawy cytat.

2. Gdzie najbardziej lubisz czytać?
W łóżku!  To niewątpliwie moje ulubione miejsce. Jak mam rano dużo czasu (czyli czasami w weekendy) to lubię tez czytać w kuchni przy śniadaniu, ale to się zdarza o wiele rzadziej niż czytanie w moim pokoju.

3. Co sądzisz o ekranizacjach książek? Masz ulubioną?
Lubię ekranizacje książek, bo mogę porównać swoje wyobrażenia z pomysłem kogoś innego, kto przelał to na ekran. Zazwyczaj marudzę, że ekranizacje są gorsze od książek, ale i tak jak jakaś się pojawi to ją oglądam. Moja ulubionym filmem na podstawie książki jest „ Tho mortal instruments city of bones”, także ze względu  na Jamiego Bowera.

4. Ulegasz modom na czytanie znanych serii, np Gra o Tron, Pretty Little Liars, Jutro itp.?
„Jutro” czytałam na bieżąco zaraz po tym jak książki były wydawane i gdy jeszcze nie było na nie takiej mody, ale jeżeli chodzi o tą serię to uważam, że warto jej ulec. Nie jest ona na pewno przereklamowana. Jeżeli chodzi i Pretty Little Liars to nie zdecydowałam się na książkę, bo obejrzałam 3 sezony serialu (wymiękłam i 4 nie oglądam) i stwierdziłam, że książki mnie już niczym nie zaskoczą. „Gry o tron” ani nie oglądałam ani nie czytałam, chociaż kiedyś miałam zamiar sięgnąć po książkę. Może jeszcze to zrobię.

5. Z jaką postacią z książki chciałabyś/chciałbyś spędzić jeden dzień?
Ojej, nie mam pojęcia. Na pewno z jakąś interesującą. Nie przychodzi mi tu teraz do głowy nikt konkretny, ale pewnie zdecydowałabym się na jakiegoś przystojnego chłopaka.

6. Czy jest taka książka, która zmieniła w znacznym stopniu Twoje życie?
Czy w znacznym stopniu to nie wiem, ale to książek które coś zmieniły można na pewno zaliczyć „Upadłych” Lauren Kate od których zaczęła się moja miłość do książek fantastycznych, czy „Gwiazd naszych winę” Johna Greena, która wyryła dziurę w mojej psychice swoja dogłębnością i wrażliwością.

7. Jakiej muzyki słuchasz? Polecisz mi coś ciekawego?
Słucham różnych rodzajów muzyki. Trochę rocka, trochę muzyki alternatywnej. Do ulubionego zespołu na pewno można zaliczyć Linkin Park. Warto na pewno tez posłuchać Happysad, a w ostatnim czasie mam fazę na Domowe melodie i wraca moja sympatia do Ellie Goulding (w szczególności do piosenki Your song, która nieodwracalnie kojarzy mi się z książką „Drżenie”)

8. Jesteś osobą spokojną czy wulkanem energii?
Raczej spokojną, chociaż czasami zdarza mi się mieć za dużo energii (nigdy nie mam jej za dużo o 6 rano, a szkoda)

9. Bez czego nie wyobrażasz sobie życia?
Bez innych ludzi. Być może nie jestem najbardziej towarzyszką osobą na ziemi, ale nie wyobrażam sobie życia w samotności bez towarzystwa innych osób.

10. Dlaczego zdecydowałaś/zdecydowałeś się na przygodę z blogowaniem?
Lubiłam przeglądać blogi recenzenckie i kiedyś pomyślałam, że przecież ja też bym mogła taki stworzyć. Przez ponad pół roku prowadziłam Krainę Tysiąca Ksiąg, ale przez zbyt dużo obowiązków w nowej szkole nie dawałam rady. Teraz wróciłam do blogowania, stworzyłam czekoladową książkę, rozszerzyłam tematykę bloga i mam nadzieję, że pójdzie dobrze.

11. Jakie są Twoje postanowienia noworoczne?

Ooo.. jest kilka, ale to są postanowienia o których wiem tylko ja. Nie dzielę się nimi z nikim.


Teraz powinnam wymyślić swoich 11 pytań i wytypować osoby, ale nie będę tego robić (trochę z braku czasu, trochę z braku pomysłów). Każdy kto ma tylko ochotę może odpowiedzieć na pytania od Agnieszki S. u siebie na blogu albo ustosunkować się do nich w komentarzach. Zachęcam!


1 komentarz:

  1. Nieźle Ci poszło z moimi pytaniami :) Też lubię Linkin Park i Ellie Goulding. A co do PLL, to chyba dobrze zrobiłaś, że przestałaś go oglądać, bo obecny sezon jest bardzo nudny :( Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń