niedziela, 9 lutego 2014

NOW IS GOOD


Chyba każdy z nas już tak kiedyś miał, że po obejrzeniu filmu, który wywołuje ogromne emocje, nie mógł wydobyć z siebie słowa żeby go opisać. Właśnie to mi towarzyszy po zapoznaniu się z „Now is good”. Film porządnie gra na uczuciach i musiałam poczekać do następnego dnia żaby chociaż spróbować coś o nim napisać.


Tessa jest chora na białaczkę. Postanawia przerwać leczenie, które i tak jej nie uratuje tylko ewentualnie trochę przedłuży życie. Od tego momentu dziewczyna tworzy listę rzeczy, które chce zrobić przed śmiercią i razem ze swoją przyjaciółką zaczyna ją realizować. Pewnego dnia zapoznaje się z chłopakiem, który mieszka w domu obok niej. Zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu i ich znajomość przeradza się w coś więcej. Ale czy pokonają chorobę, strach, śmierć…?„Now is good” porusza serca i bez chusteczek nawet nie próbujcie go oglądać. Historia, która się tam dzieje może się wydarzyć w rzeczywistości i pewnie już nie raz coś podobnego naprawdę się działo, co powoduje, ze film jest jeszcze smutniejszy. Tessa jest nastolatką  i już od kilku lat walczy z białaczką, ale film nie pokazuje tej walki. „Now is good” pokazuje jej strach i niepewność wiążących się z chorobą i z tym, że dziewczyna wie, że niedługo umrze. Postać ta nie jest jakimś herosem tylko człowiekiem, który dobitnie pokazuje jaka naprawdę jest rzeczywistość i co czuje osoba śmiertelnie chora. Chłopak, którego poznaje też jest doskonale wykreowaną postacią. On także ma swoje kłopoty oraz , co mi się bardzo spodobało, ma obawy związane z byciem z Tessą. Może to na początku wydaje się głupie, ale przecież to normalne że obawia się on utraty. Tym bardziej, że stracił już wcześniej ojca.No dobra to teraz pozachwycajmy się grą aktorską i samymi aktorami. Dakota Fanning, grająca Tessą, doskonale ukazywała emocje. Potrafiła się odnaleźć zarówno w scenach smutnych jak i wesołych. No i jak w każdym filmie musi też być jakieś ciacho – Jeremy Irvine. Podczas oglądania filmu i wycieraniu oczu chusteczkami może nie skupiałam się na jego urodzie, ale niewątpliwie jest on ślicznym aktorem. Dodatkowo w tym filmie miał naprawdę dobrą rolę i doskonale ona do niego pasowała.Jeżeli chodzi o muzykę w filmie to nie odgrywa ona jakiejś większej roli. Tak w ogóle to zdecydowałam się obejrzeć ten film to usłyszeniu piosenki „I know you care”, w której teledysku są sceny z „Now is good”. Przez cały czas na nią czekałam, no i doczekałam się… z napisami końcowymi. Kiedy już moje oczy były podpuchnięte od łez.


Polecam każdemu kto lubi dramaty oraz innym… może akurat im się spodoba. Naprawdę warto. Świetni aktorzy, doskonale przemyślane postacie, wspaniała i poruszająca historia.


3 komentarze:

 1. ooo ♥ wiedzialam ze Ci sie spodoba :P

  - Jula

  OdpowiedzUsuń
 2. Oglądałam!
  Piękny, ale strasznie smutny...
  I prześliczna piosenka Ellie! Zapętlałam ją przez dłuższy czas :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam ten film i bardzo mi się podobał : )
  Pozdrawiam :>

  OdpowiedzUsuń